top of page

O pierwszej gali akademii stepowania

Udało się! Sukcesem zakończyliśmy kolejny rok działalności Akademii Stepowania. 

Dla jednych był to czas stawiania pierwszych kroków w enigmatycznym świecie shuffli i flapów, dla innych kolejny rok zdobywania nowych patentów na pullbacki i wingsy. 

Najważniejsze, że wszyscy dotarliśmy do tego miejsca wspólnie, niczym jedna wielka, choć dość hałaśliwa rodzina w podkutych uśmiechem butach. 

Wielką radością napawa fakt, że przy wzajemnym wsparciu i zaangażowaniu, po godzinach prób i nauki dostaliśmy szansę by uroczyście uczcić nasz mały sukces na polu sztuki Stepowania. 

W tym dniu stworzyliśmy prawdziwą wspólnotę. Bez barier, za to z poczuciem ogromnej satysfakcji. 

Każdy z nas dał z siebie wszystko, choć trudności nas nie oszczędzały. 

Nieopisany stres debiutantów dał się na pewno odczuć na każdym kroku. 

Teraz wspominamy to z uśmiechem, bo stanąć pierwszy raz na scenie to dla wielu, naprawdę wielkie przeżycie. 

Nawet podłoga nie dodawała pewności uczestnikom, ale czymże byłyby los stepującego tancerza bez tajnych patentów w stylu "5-minute crafts" i tajemniczej taśmy SilverTape. 

Kto by się również spodziewał, tak paraliżująco licznej publiczności, która powodując jeszcze szybsze bicie naszych serc, z uwagą obserwowała, jak nasi amatorzy dotrzymują tempa adeptom szkół artystycznych z Trójmiasta. 

Po gromkich brawach uznajemy, że udał nam się ten wyczyn i dziękujemy za morze oklasków. 

To naprawdę dodaje skrzydeł!

Tak samo bowiem, jak wielka jest  trema przed wyjściem na scenę, tak wielka teraz jest osobista duma w każdym z nas. Przed rodziną, przyjaciółmi, współ tancerzami, przed samym sobą. Rzecz jasna nie można tu pominąć także wdzięczności dla naszego Profesora, który dzięki swojej wytrwałości, cierpliwości i pasji doprowadził nas do tego miejsca. 

Dla wielu osób niezwiązanych z nietuzinkową kulturą Stepowania ta piękna majowa niedziela była przecież jedynie kolejnym pretekstem do popołudniowego spaceru. 

Dla nas, ten dzień z pewnością okazał się przełomowy. 

Postawiliśmy olbrzymi krok do przodu po wspólne marzenia. 

Staraliśmy się naszymi działaniami przybliżyć wszystkim nasz mały świat. A co miałoby stanowić do tego lepszą metodę, jeśli nie zaproszenie innych do jego wnętrza przy dźwiękach dobrej muzyki z  historią Stepowania w tle. 

Dlatego szczerze dziękujemy wszystkim gościom, przyjaciołom i rodzinom za obecność. 

Może nie wszyscy z was na codzień rozumieją, co tak fascynującego jest w nieprzerwanym rytmie blaszek wbijanych w podłogę, ale dzielicie z nami tą radość, a my w każdym momencie czuliśmy waszą obecność. 

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania naszego koncertu. Dyrekcji Szkoły Muzycznej, dzięki której mamy przestrzeń do propagowania naszej działalności. Naszemu Miastu z Morza - Gdyni za pomoc i wsparcie, także to materialne. 

Studentom Akademii Muzycznej w Gdańsku i Studium Wokalno- Aktorskiego w Gdyni za chęć dzielenia się radością ze Stepowania. 

 

Dziś w poczuciu spełnienia możemy odłożyć na chwilę stepówki  i rozpocząć krótkie wakacje. 

Nie rozstajemy się jednak z tupaniem na długo. 

Za moment uciekając od zgiełku miasta będziemy mogli wspólnie cieszyć się tańcem na Letniej Akademii Stepowania. 

Ze świeżym spojrzeniem i pokładem nowych sił spotkamy się znów jesienią gdy przyjdzie czas inauguracji kolejnego roku nauki. 

Już teraz zapraszamy więc na nasz kolejny Koncert. 

Dziś pełni zapału liczymy, że wrócimy w jeszcze większym gronie by dzielić radość wspólnej pasji, z tańcem w sercach, siłą w stopach i muzyką w tle.

napisała:

bottom of page