top of page

III LETNIA AKADEMIA STEPOWANIA
Dłużek 31 lipca - 7 Sierpnia 2016

III Letnia Akademia stepowania plakat

       

Trzeci rok LAS DŁUŻEK dobiegł końca...

         Po raz drugi przy współpracy Anuli Kołakowskiej, założycielki warszawskiej szkoły TIP TAP zorganizowaliśmy III Letnią Akademię Stepowania. Naszym gościem specjalnym i głównym instruktorem był meksykanin Ivan Bouchain z barcelońskiej szkoły stepowania Luthier. Ivan to wulkan pozytywnej energii, wspaniały człowiek i genialny nauczyciel amerykańskiej sztuki Tap Dance. Techniczne rozgrzewki, ćwiczenia i skomplikowane choreografie w połączeniu z płynącą jak woda w rzece improwizacją sprawiły, że mogliśmy poczuć kwintesencje stepowania w czystej postaci. 

Tydzień zajęć, wieczornych tap jam session, falowania do muzyki przy dźwiękach obcasów do samego rana. Czuć było, że wraz z Ivanem przybył na obóz prawdziwy duch stepowania.

Letnia Akademia stepowania uczestnicy
Letnia Akademia Stepowania
Letnia Akademia stepowania Anula i Karol

      

Pomysł budowania sceny z palet i płyt OSB przypadł nam do gustu dlatego w tym roku również postanowiliśmy użyć tej metody. Trzeba było nauczyć się prowadzić traktor i przywieźć palety oraz płyty z magazynu, poukładać je, skręcić i pomalować.

Letnia Akademia stepowania scena
Letnia Akademia stepowania scena
Zobacz jak budujemy scenę
Kilka zdjęć
III Letnia Akademia stepowania
III Letnia Akademia stepowania
III Letnia Akademia stepowania
III Letnia Akademia stepowania
III Letnia Akademia stepowania

      

        Słoneczna atmosfera i nauka stepowania, zajęcia z jogi i wieczorne atrakcje napełniły nas wielką tęsknotą za tym miejscem i wspólnym czasem, który spędziliśmy nad jeziorem Dłużek. Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej edycji najsłoneczniejszego obozu stepowania w Polsce. Przede wszystkim Anuli Kołakowskiej, która po raz kolejny uwierzyła w mój szalony pomysł, Ivanowi Bouchain za to, że zgodził się przyjechać i zarazić nas miłością do stepowania, Tomkowi Pałaszowi za wspaniałe zajęcia z body percussion oraz Patrycji Pałasz za pouczające zajęcia z jogi, które po raz kolejny idealnie wkomponowały się w klimat. Mateuszowi Brzozowskiemu szczególnie jestem wdzięczny za nieocenioną pomoc oraz relację foto i wideo.

            Jednak wszystko co dobre szybko się kończy, ale za rok znowu rozłożymy naszą scenę i przez cały tydzień tuptać będziemy dniem i nocą. Poniżej widzimy rozmontowaną scenę, ekipę która nam pomagała oraz TELEDYSK III LAS Dłużek 2016.

z pozdrowieniami

twórca: Karol Drzewoszewski

Scena rozmontowana
III Letnia Akademia Stepowania
III Letnia Akademia stepowania
Choregografia Ivana
III Letnia Akademia Stepowania Ivan Bouchain Tap dance
bottom of page