top of page

BIOGRAFIA

Karol Drzewoszewski

Twórcą Trójmiejskiej Akademii Stepowania jest Karol Drzewoszewski, aktor scen muzycznych i pedagog. Studiował w Państwowym Policealnym Studium Wokalno – Aktorskim przy Teatrze  Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz na Uniwersytecie Gdańskim, na wydziale Nauk Społecznych, kierunek Pedagogika. Po raz pierwszy zadebiutował na scenie w Teatrze Muzycznym w Gdyni w musicalach: Fame, Skrzypek na dachu, My fair lady.

 

Półfinalista 1 i 5 edycji programu Mam Talent, gdzie w roku 2008 wykonał duetowy numer do utworu Puttin on the Ritz, jako pierwszy w Polsce, stepując do góry nogami, a w 2012 wystąpił wraz z utworzoną przez siebie grupą musicalowa Zaklepotani

W latach 2010-2014 występował w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, w programie jazzowym na czasie Glenna Millera z 17 osobowym Big Bandem.

 

Współtwórca prestiżowego widowiska Usłyszeć Taniec, będącego fuzją różnych form stepowania: flamenco, irish tap i american tap.

 

Od 2010 roku uczy stepowania w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na III wydziale, specjalności musicalowej.

 

Od 2015 roku uczy stepowania w Państwowym Policealnym Studium Wokalno - Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Od 2017 roku uczy stepowania w Młodzieżowym Domu Kultury

w  Gdyni.

 

bottom of page