9 czerwca o godzinie 17:00 w gdyńskiej Szkole Muzycznej przy ul. Bp. Dominika 13a, na pierwszym z serii koncercie, Akademia Stepowania  pod przewodnictwem Karola Drzewoszewskiego, podsumuje kolejny rok swojej pracy.

 

Wydarzenie będzie jednocześnie inauguracją działalności powołanej niedawno do życia Fundacji TAPaTAK, skupiającej wokół siebie trójmiejskich pasjonatów kultury stepowania.

 

Koncert rozbrzmiewający zarówno klasyką musicalowego gatunku, jak i współczesnymi rytmami, zaprezentuje szerszej publiczności, umiejętności zdobyte przez adeptów sztuki amerykańskiego stepu.

 

Na wydarzenie składać się będą występy:

tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni 

studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku

studentów Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni

oraz amatorskich grup  z Akademii Stepowania

 

Organizatorzy przybliżą swoim widzom również genezę i historię, tej odradzającej się na nowo, pozytywnej formy wyrazu artystycznego.

 

Wydarzenie uświetni mistrzowski pokaz założyciela szkoły, tancerza, pedagoga i aktora - Karola Drzewoszewskiego, a podsumowaniem będzie wręczenie dyplomów jego podopiecznym. 

Zwieńczeniem imprezy stanie się zatańczony przez wszystkich hymn stepujących tancerzy ShimSham.

Link do wydarzenia Koncertu Finałowego GALA 2019:

https://www.facebook.com/events/330074847685788/?active_tab=about

 

Tuż po zakończeniu koncertu, o godzinie 20:00 organizatorzy zapraszają do gdyńskiej Klubokawiarni przy ul. Bema 19, na pierwszy, otwarty TAP JAM SESSION, na którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił w radosnej formie „tupania” lub zaprezentować posiadane już umiejętności taneczne.

Link do wydarzenia TAP JAM SESSION:

https://www.facebook.com/events/455437351875156/

Zdaniem twórców to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, ma się stać interesującą formą rozrywki dla każdego, Świętem Stepowania dla pasjonatów, a dla niedowiarków potwierdzeniem słuszności tezy, że rytm jest w nas, a…    

 

STUKANIE JEST DLA WSZYSTKICH!!!!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

Karol Drzewoszewski 

Tel. 608727344 

www.akademiastepowania.pl