top of page
Akademia Stepowania w Sopocie GALA 2019

9 czerwca o godzinie 17:00 w gdyńskiej Szkole Muzycznej przy ul. Bp. Dominika 13a, na pierwszym z serii koncercie, Akademia Stepowania  pod przewodnictwem Karola Drzewoszewskiego, podsumowała kolejny rok swojej pracy.

 

Wydarzenie było jednocześnie inauguracją działalności powołanej niedawno do życia Fundacji TAPaTAK, skupiającej wokół siebie trójmiejskich pasjonatów kultury stepowania.

 

Koncert rozbrzmiewający zarówno klasyką musicalowego gatunku, jak i współczesnymi rytmami, zaprezentował szerszej publiczności, umiejętności zdobyte przez adeptów sztuki amerykańskiego stepu.

Na wydarzenie składały się występy:

tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni 

studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku

studentów Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni

oraz amatorskich grup  z Akademii Stepowania

 

Organizatorzy przybliżyli swoim widzom również genezę i historię, tej odradzającej się na nowo, pozytywnej formy wyrazu artystycznego.

Wydarzenie uświetnił mistrzowski pokaz założyciela szkoły, tancerza, pedagoga i aktora - Karola Drzewoszewskiego, a podsumowaniem było wręczenie dyplomów jego podopiecznym. 

Zwieńczeniem imprezy stał się zatańczony przez wszystkich hymn stepujących tancerzy ShimSham.

Link do wydarzenia Koncertu Finałowego GALA 2019:

https://www.facebook.com/events/330074847685788/?active_tab=about

 

Tuż po zakończeniu koncertu, o  organizatorzy zorganizowali w gdyńskiej Klubokawiarni przy ul. Bema 19, na pierwszy, otwarty TAP JAM SESSION, na którym każdy mógł spróbować swoich sił w radosnej formie „tupania” lub zaprezentować posiadane już umiejętności taneczne.

Akademia Stepowania w Sopocie GALA 2019

Link do wydarzenia TAP JAM SESSION:

https://www.facebook.com/events/455437351875156/

Zdaniem twórców to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, ma się stać interesującą formą rozrywki dla każdego, Świętem Stepowania dla pasjonatów, a dla niedowiarków potwierdzeniem słuszności tezy, że rytm jest w nas, a…    

 

STUKANIE JEST DLA WSZYSTKICH!!!!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

Karol Drzewoszewski 

Tel. 608727344 

www.akademiastepowania.pl

bottom of page